Úterý 5. prosince 2023, svátek má Jitka
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Úterý 5. prosince 2023 Jitka

A52d63a74m 41M13a25l92ý

20. 10. 2023 8:17

Izrael je v pasti? Možná je.

Co s tím? Izraeli je upíráno právo na vlastní existenci!

Izrael se nemůže zabývat rozvahami o pastích. Musí se dál bránit. Má právo na vlastní existenci, jakkoliv to muslimskému světu není po chuti.

Jasně že Izrael má právo na existenci i obranu. Jeho protivník usiluje o totální genocidu za jakoukoliv cenu, Izrael se jí však dopustit nesmí. Proto je v pasti. Jisté řešení by mohlo snad spočívat v tom, že by islám byl světově uznán za zvrácenou ideologii podobně jako nacismus, k tomu ale nedojde.

Foto

Těžko se vyhnout otázce, co tedy (navrhujete)? Hamasu odpustit a mávnout nad všemi těmi zvěrstvy a celou agresí rukou? S poukazem na to, o čem píšete?

Nenavrhuju nic. Ať tak nebo tak, jsou v pasti. Nevidím žádné dobré řešení.

I kdyby kosil, tak zkušenosti z boje z jinými teroristickými organizacemi ukazují, že tímto způsobem se ta organizace zničit nedá. Každou useklou hlavu totiž ihned nahradí jiná.

Váš postřeh o pasti v níž jsou Izraelci vnímám velmi podobně. Sice nesouhlasím s vaším jednostranným přístupem, kdy citujete snad všechny násilné pasáže učení islámu, ale pomíjíte podobná vyjádření ve Starém zákoně.

Myslím, že cesta z pasti existuje. Při dobrém taktickém jednání se může podařit mezinárodní věcná diskuse. Tentokrát výtka amerického prezidenta Bidena, že Izrael nemá plán, co bude po zničení Hamásu je velmi trefná. Netroufám si z gauče tvrdit, jak by to mělo vypadat, ale právě tohle teď musí Izrael nějak správně vyslovit a udělat. Rozhodně se nemusí vzdávat, ona i ta arabská strana se úplného konfliktu bojí.

ANI ZDALEKA necituju všechny násilné pasáže. Vybral jsem jen několik málo typických pro dané téma. Islám je násilím prolezlý skrz naskrz. Podobná vyjádření v SZ pomíjím ze stejného důvodu, jako pomíjím všechny ostatní výzvy k násilí v Koránu - netýkají se tématu.

Jak si představujete jednání se zaslepeným nenávistníkem?

Žebříčky

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS