Úterý 5. prosince 2023, svátek má Jitka
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Úterý 5. prosince 2023 Jitka
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Důchody jsou aktuálně dost pěkný. Samozřejmě, pokud někdo během produktivního života nijak extra nehospodařil a do důchodu si to zamíří s tím, že bydlí např. v nájmu v nákladově nevyhovujícím bytě, tak je jasný, že mu to nemusí z důchodu vycházet. Tak potom je tady příspěvek na bydlení a lidi se nesmí stydět si o to požádat /průzkum: 80% lidí, co má nárok, si nepožádá, protože nechtějí před ostatními vypadat jako socky.... tak to je potom každá rada drahá, že/. - - - - Tuhle jsem to téma probíral s našima /je jim oběma 75 let/. Dohromady na důchodech mají myslím 45 tis. nebo co. Jasně, provoz baráku něco stojí, i tak je to při počtu 2 lidí, vlastní studni a topení dřevem z vlastního lesa odhaduji tak v rozmezí 40 až 60 tis. za rok. To já s polovičkou a s dvěma dětma zaplatím v bytě za vodu, topení a elektriku ročně tak cca 150 až 200 tis. /nepočítaje v to hypotéku, samozřejmě/. - - - - - - Jiná věc je, pokud z dvojice důchodců pak zbyde jenom jeden. To je vždycky těžký vyjít, a co se pamatuju, bylo to těžký i za komunistů. To je prostě životní situace, která bude obtížná za každýho režimu. - - - - - Mne prostě nebaví brečení o tom, že důchody jsou malý. Dnešním důchodcům bylo v roce 89 a v devadesátkách takových 40, 50 let, maximálně. To byli lidi, co byli v nejlepším věku a utvářeli naši společnost a ekonomiku tak, jak následujících 30 let vypadá - a podle toho jim vydělá na důchod. Tedy, co důchodci chtěli, to mají. Nám, jejich dětem, je teďkonc taky těch 45 či 50 let, jsme na vrcholu sil a vládneme téhleté zemi. A podle toho dnešního vládnutí ty naše důchody za těch 30 let taky budou nějak vypadat. Takhle to je a bude co svět světem stojí - nevím teda, co na tom pořád někdo nechápe. Důchodci mají přesně to, co chtěli, a teda si to i zaslouží. - - - - Pane Hlinko zdravím Vás. Dobrý blog.

0 0
možnosti

Pokud ze dvou zbyde jeden, ještě to jde, protože je tu vdovský důchod. Pokud jdete do důchodu sám, je to podstatně horší. Zde je už opravdu nezbytné, aby člověk myslel dopředu.

Vám (tedy kolem 45 či 50 let) moc na důchod nezbyde, protože jste nepořídili dostatek potomků. Blbý je, že se s vámi svezu asi i já, starší, pokud se například včas neuchlastám.

0 0
možnosti

Myslím, že existuje něco jako spotřebitelský koš důchodců. A většinu těch důchodců pravděpodobně nejvíc zajímá, jestli se se svým důchodem z toho koše aspoň trošku nají( a ohřeje). Kolik berou pracující je jim víceméně fuk. A z tohoto pohledu vláda AB vychází pořád ještě nejlépe. Bohužel.

0 0
možnosti

Důchodci by na tom byli dnes hůř než před několika lety i v případě, že by dnes byl u vlády Babiš. Takže je fuk, co důchodce zajímá, pokud je to mimo realitu.

Spotřebitelský koš zajímá i pracující lidi. Tedy, zda za svůj příjem vyžijí a jak. Není přípustné (ani ekonomicky, ani morálně), aby v situaci, kdy se v důsledku vnější a částečně i vnitřních vlivů zhoršuje životní úroveň všem, se důchodcům nesnižovala přiměřeně stejně s ostatními.

Realitou však je, že za vlády Babiše se rozevíraly nůžky mezi kupní silou důchodců a pracujících.

1 1
možnosti

K těm úsměvným kecům - Máme vládu, dobře nám tak, porušuje sliby, drancuje důchodce, bylo lépe - vyměňme je a zase bude :

Děje se zcela očekávatelné. Vše je v v cyklech - 7 let hodnosti a chudoby. Nelze stále růst, rozumný hospodář to ví, připravuje se. Následně žije z toho uspořeného a vylepšeného - reformu užitku. Mohou přijít kobylky, válka. Úvaha normálního člověka, vlády ...

Tady je model,. kdy pozvu rodinu ke zdi přehrady. Program? Budeme se slunit, super. Někdo volá, že to praská, zavalí nás voda! Sdělím - "Nikam se nejde. Dal jsem slib, ležte nečinně dále." Koho má ten mizerný stav předcházející stavby překvapit? Jistě, dělníkům opravářům je třeba nadávat. Konají blbě, sužují. Šlapou mi po dece a vrhají stín. Chci se dále slunit, neotravujte mne ...

5 5
možnosti

Jak se měl rozumný hospodář připravovat za Covidu? s tehdejší opozicí, která měla na vše řešení

5 2
možnosti
Foto

Zdravím Vás.

Váš pohled je časově příliš omezený. A co zde bylo před "Žumpařem". Proč se dostal k moci? Náš pobyt v té "Ž" trvá dlouho a naděje na vynoření je v dáli. Ale je. Nezbývá, než věc pochopit a snažit se o nápravu. Třeba už příště dají členové stran na kandidátky více politiků než politruků.

Tak na to naše polepšení, je čas.

2 0
možnosti

Pád ke dnu žumpy má svou časovou linii. Je však třeba se ode dna odrazit, vynořování však bude opět trvat delší dobu.

1 1
možnosti

V mnoha věcech opravdu nelze vládnout o mnoho lépe, protože každá doba má svá omezení, která už jsou nepřekročitelná.

Ale v jedné věci bychom mohli mít vládu podstatně, ale opravdu zgruntu lepší:

Vlády dvou jiných států EU to dokázaly, takže tím podaly důkaz, že to možné přeci jenom bylo:

Tato vláda mohla odmítnout, ale bohužel to neudělala, kvóty na migranty.

To je pravděpodonbně jediná věc, kterou lze této vládě vyčítat. Ale i když je jediná, je natolik závažná, že úplně převrací hlavou dolů vše ostatní.

2 1
možnosti

Tato vláda přijala v oblasti migrace usnesení vlády předchozí. Kvóty na migranty tu nejsou, nesmíte poslouchat Babišovo a Okamurovo lži. Migrace tu je a je nutné zpřísnit podmínky pro přijímání migrantů. Což se dle oficiálních zpráv děje. Poslechněte si například toto: https://www.ceskatelevize.cz/porady/1126672097-otazky-vaclava-moravce/223411030500625/

4 2
možnosti
Foto

Prý si naši lidé takovou vládu zvolili. Jenže tato vláda (tvořená pěti stranami) slibovala lidem něco úplně jiného. Kdyby tyto strany /a hnutí/ hlásaly ve volbách totéž, co říkají nyní - poslali by je voliči s jistou do háje (do kopru, případně ke všem čertům, do Prčic) a nebo rovnou do /tři tečky/ - no, však víte kam, že?

5 2
možnosti

Nebojte, pošlou.

2 0
možnosti
Foto

Poměr důchodu a hrubé mzdy byl v roce 2022 44,8 % v roce 2023 43,3 %Poměr důchodu a hrubčisté mzdy byl v roce 2022 56,1 % a v roce 2023 54,5 %

1 3
možnosti

A v roce 2021 byl vůči čisté mzdě 49,8%.

0 0
možnosti

Zapomínáte ovšem na to, že není až tak důležitý poměr průměrného důchodu ku průměrné mzdě jako spíš kupní síla dotyčných, zjednodušeně řečeno kolik si toho za svůj důchod ten dotyčný důchodce koupil za toho Žumpaře nebo teď za Fialy 😉....

3 0
možnosti

Nezapomínám. Proto kladu důraz na ČISTOU, nikoliv hrubou mzdu. Z toho si můžete odvodit kupní sílu. Respektive poměr kupní síly mezi skupinami.

1 1
možnosti

J21a41n 63M72a45r39e19k

12. 7. 2023 21:37

Protože si lepší nezasloužíte. Vláda je vždy věrný obraz národa

7 2
možnosti

Žebříčky

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS