Úterý 5. prosince 2023, svátek má Jitka
 • schránka
 • Přihlásit Můj účet
 • Úterý 5. prosince 2023 Jitka
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Pokud zrovna přímo nelže, tak dost často mlží.

Jinak - ještě v roce 1989(!) schvaloval okupaci naší země vojsky Varšavské smlouvy, a údajně až do 30.6.1991 (!) pracoval v rámci VS jako vojenský rozvědčík. Shodují se na tom a potvrzují to historikové, právníci (zrovna včera byl rozhovor s jedním znich) a bývalí Pavlovi kolegové.

1 0
možnosti
Foto

"Údajně" to má váhu, Chmelíku ;-D

0 0
možnosti

Kdo nesouhlasí s panujícím režimem, hodí kariéru za záda. tuto možnost měl i Taťka Šmoula s lampasama.

1 0
možnosti

Pokud chcete dělat práci, která vás baví a naplňuje a má to nějakou podmínku, musel byste mít hodně velký odpor ke splnění té podmínky, abyste ji hodil za záda.

2 1
možnosti
Foto

No, při všech Vámi uvedených polehčujících okolnostech jen skromně podotýkám, že tak jako nechci Bureše, nechci mít ani člověka, ze skupiny, cituji Vás: "...jejich obecnější společenský rozhled je poněkud slabší...";-)

0 0
možnosti

Psal jsem o klucích, kterým bylo v té době něco málo přes dvacet. K pochopení úvahy je třeba přijmout optiku doby a věku.

1 1
možnosti

Já mám pocit, že tohle není úvaha, ale obhajoba.

5 0
možnosti

O čem to vlastně mluvíme? O gumě která vyhodnotila správně vývoj?

5 0
možnosti

Pan generál je jen další králík z klobouku p. Koláře . Na příkladu duševního giganta Drahoše lze usuzovat koho dalšīho se snaží podstrčit.

Pokud pan generàl netušil , že pro karieru u vojska je nezbytná legitimace KSČ , pak je hlupåk, který na místě prezidenta nemå co dělat.

Pokud to věděl , což hraničí s jistotou tak jeho další profesní kariéra jen hovoří o jeho nepevném charakteru a na mīstě prezidenta opět nemá co dělat.

Nechci se dīvat na člověka, který dle vývoje je třeba připraven na sešikmení očí, přīpadně má doma připravený modlitebnĺ koberec nebo ověřené prohlášení , že od věku 3 let plynně ovládá a zvuku.

;-)

12 1
možnosti

Pane Konrade, jak se cítíte mezi takovými velikány?

1 0
možnosti

Takže když si to shrneme. Dnes jste psal o lampasákovi a žádná sláva na jeho adresu to z Vaší strany nebyla, minule jste psal o zlotřilém agentovi, takže toho už vůbec ne a tudíž z těch mediálně nejvíce preferovaných (poněvadž těch zbylých šest tvoří pouze komparz, takže je to pouze vyhození hlasu z okna) už zbývá pouze Nerudová.

A o té jsem se třeba dneska dočetl toto:

https://www.extra.cz/zpravy-trapas-danuse-nerudove-neznala-prezidentske-pravomoci-podvadela-v-testu-a-odmitala-to-priznat-8df3a?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.contexV

A tohle chce jako kandidovat na prezidentku? Hlavně, že měli někteří plná ústa keců o Babišovi ve škole. A pak se může někdo divit když říkám, že ten výběr je naprosto tragikomický.

3 1
možnosti

Budu volit tak, aby se Babiš pokud možno nedostal do druhého kola. A pak se uvidí dle výsledků prvního kola. Čistý kalkul.

2 0
možnosti

Nevim jestli byla prisaha v 86-88 jeste stejna jako za nas 73-75 ale tenkrat to vypadalo nasledovne:

Já, občan Československé socialistické republiky, vědom si své čestné vlastenecké povinnosti, přísahám před bojovou zástavou věrnost pracujícímu lidu vedenému Komunistickou stranou Československa.

Slibuji, že budu vojákem statečným a ukázněným, že budu důsledně a iniciativně plnit ustanovení vojenských řádů, rozkazy velitelů a zachovávat vojenské tajemství.

Svědomitě se budu učit ovládat vojenskou techniku a zbraně, svěřené mi pracujícím lidem a připravovat se na boj, abych mohl na rozkaz prezidenta a vlády Československé socialistické republiky co nejlépe bránit svou vlast a její socialistický řád proti každému nepříteli.

Pro obranu socialismu jsem vždy připraven stát pevně v řadách ozbrojených sil Československé socialistické republiky po boku Sovětské armády i armád ostatních socialistických zemí v boji proti jeho nepřátelům a nasadit i svůj život k dosažení vítězství.

Tak přísahám!

V ty dobe uz bezela "Normalizace" v plnym proudu, bylo vyhazeno ca. 350 tisic soudruhu a hledali se nove mlade a tvarne kadry kteri budou ochotne a verne slouzit vedouci strane KSC. V roce 1975 nastoupil Petr Pavel do vojenskeho gymnazia. Co z tech gymnazii po 69 lezlo jsme poznali i my na vojne. Nikomu bych to nepral. A tenkrat za nejaky srandicky nebylo 7 po sluzne nebo tyden v base na utvaru/posadce ale Sabinov. Kdo v ty dobe slouzil tak vi. Samozrejme do jeho hlavy nevidim ale muj osobni nazor na nej je ze pokud by tu zitra byli cinani tak si necha na chirurgii upravit oci a bude se hlasit mezi prvnima.

A taky plne souhlasim se slovy pana Kalouska viz -

„Asi si to zasloužíme. Asi nám nezbývá nic jiného, než 32 let po Listopadu volit jednoho nebo druhého „prominentního spratka“ z té či oné prominentní bolševické rodiny.

11 3
možnosti

Bohužel, jak Kraďouse nesnáším, v tomto má naprostou pravdu.

3 1
možnosti

Ať už lže nebo nelže, jedno je jisté a to, že ten výkvět prezidentských kandidátů je prostě katastrofální.

6 1
možnosti

Žebříčky

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS