Úterý 5. prosince 2023, svátek má Jitka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 5. prosince 2023 Jitka

Izrael prý kosí velení Hamásu. Opravdu?

19. 10. 2023 21:37:17
V jednom článku na iDnes je vypsán celkem dlouhý seznam jmen klíčových lidí Hamásu, které se Izraelcům podařilo zabít a pár dalších jmen, které jsou na seznamu. Mám však určité pochybnosti...

Článek najdete zde. Tak dumám, do jaké míry Izraelští znají učení islámu. To učení totiž říká, že pokud padnete v boji za islám, máte u Alláha velké plus a jdete rovnou do nebe, kde budete mít k dispozici 7 panen (platí pro muže, ženami se Korán v tomto směru tak nějak nezabývá). Tolik vyprávěnky. Jiné vyprávěnky (například zde) vyprávějí o tom, že islám nemůže nikdy ospravedlnit smrt nevinných lidí. Podívejme se tedy na to, co lze najít v Koránu o boji za islám a co na téma nevinných lidí. Odkazy jsou uvedeny číslem súry a verše podle překlady A.R.Nykla. Jistě se může najít někdo, kdo uvede verše s opačným vyzněním. Pak platí zásada, že novější vidění „přebíjí“ to starší. Jinými slovy, platné je to, co zaznělo v čase později.

Boj za islám:

2:154 A neříkejte o těch, kdož byli zabiti na stezce Boží: „Jsou mrtvi!“ Nikoliv; oni živi jsou, avšak vy to netušíte.

3:157 A vskutku, kdybyste byli zabiti na cestě Boží nebo zemřeli, je odpuštění Boží i milost Jeho lepší než to, co shromažďujete.

3:169 A nepokládej ty, kdož na stezce Boží byli zabiti, za mrtvé! Naopak, oni jsou živí a u Pána svého odměnu svou užívají 170 a radují se z toho, co Bůh jim z přízně Své uštědřil, a radují se, že ti, kteří je následují, avšak dosud se k nim nepřipojili, nemusí se ničeho obávat a nebudou zarmouceni.

3: 195 A Pán jejich je vyslyšel: „Nedopustím věru, aby se ztratil skutek jediný, který kdokoliv z vás učiní, ať je to muž či žena, vždyť jeden k druhému patříte. A těm, kdož se vystěhovali a byli z domovů svých vyhnáni a na cestě mé strádali a bojovali a byli přitom zabiti, těm věru vymažu špatné činy jejich a uvedu je do zahrad, pod nimiž řeky tekou.“ To bude odměnou od Boha - a Bůh zajisté má u Sebe odměnu nejkrásnější.

4:74 Nechť tedy bojují na stezce Boží ti, kdož kupují za život pozemský život budoucí! A těm, kdož bojují na stezce Boží a budou zabiti či zvítězí, těm dáme odměnu nesmírnou.

22:58 A těm, kdož vystěhovali se na cestě Boží a potom byli zabiti anebo zemřeli, Bůh věru uštědří podíl překrásný, neboť Bůh nejlepší je z uštědřovatelů.

47:4 A když se střetnete s nevěřícími, udeřte je do šíjí, a až jim způsobíte úplnou porážku, pevně je spoutejte! A potom je buď omilostněte, anebo je propusťte za výkupné, pokud válka neodloží své břímě. A tak budiž! Kdyby Bůh chtěl, pomohl by si sám proti nim, avšak nečiní tak proto, aby vás jedny druhými podrobil zkoušce. A Bůh nedopustí, aby se ztratily skutky těch, kdož byli zabiti na cestě Boží.

Jak je z citací patrné, boj za islám je svatý a žádná oběť není marná, padlý dojde své odměny. Stejně je chápáno vyhnání z domovů svých a opět boj za zpětné získání svého domova. V rámci historického kontextu daného území je možné chápat rozdělení území na Izrael a Palestinu (Gazu) jako „vyhnání z domovů svých“ a hle, v Koránu najdeme naprosto jednoznačný text, jak s takovou situací naložit. A že k tomu vedly nějaké důvody úzce spojené s terorismem? A koho z „bojovníků za svobodu“ to zajímá?

A kdo je nevinný? V překladu se spíše setkáme s pojmem nespravedlivý, a takový nikdy není nevinný.

2:193 A bojujte proti nim, dokud nebude konec svádění od víry a dokud nebude všechno náboženství patřit Bohu. Jestliže však přestanou, pak skončete nepřátelství, ale ne proti nespravedlivým.

5:51 Vy, kteří věříte! Neberte si židy a křesťany jako přátele, neboť oni jsou si přáteli jedni druhým. Kdokoliv z vás se s nimi přátelí, ten stane se jedním z nich a Bůh věru nepovede lid nespravedlivý.

3:151 Vrhneme v srdce těch, kdož nevěří, hrůzu za to, že přidružili k Bohu něco, k čemu On neseslal žádné zplnomocnění. A útulkem jejich bude oheň pekelný - a jak hnusný bude příbytek nespravedlivých!

4: 92 A nehodí se, aby věřící zabil věřícího, leda omylem. A kdokoliv zabije omylem věřícího, vykoupí se propuštěním věřícího otroka a zaplacením odškodného rodině zabitého, ledaže ta je dá jako almužnu. Jestliže byl zabitý z lidu vám nepřátelského, avšak věřící, vykoupíte se propuštěním věřícího otroka. Byl-li z lidu, mezi nímž a vámi je smlouva, vykoupíte se zaplacením odškodného jeho rodině a propuštěním věřícího otroka. Kdo však nenajde prostředek k tomuto, nechť se postí dva po sobě následující měsíce na pokání před Bohem. A Bůh je vševědoucí, moudrý.

Můžeme vidět, že ve „svaté“ válce proti nepřátelům je možné zabít i věřícího (= muslima). Je to sice mrzutost, ale věřící dojde podle textů výše své oprávněné odměny a vrah se může z takové mrzutosti celkem levně vykoupit. To je důkaz, že není pravda, že „islám nemůže nikdy ospravedlnit smrt nevinných lidí,“ jak se píše v článku z druhého odkazu. Nevěřící nebo žid je vinen (nebo nespravedlivý, chcete-li) prakticky vždy. A někoho takového není problém kdykoliv zabít. Tedy podle učení islámu...

A na závěr si ještě připomeňme vztah Mohameda k židům z jeho posledního (tedy platného) období:

5:82 A věru zjistíš, že lidé, kteří jsou největšími nepřáteli věřících, jsou židé, a ti, kdo k Bohu přidružují; a zjistíš, že lidé, kteří jsou největšími přáteli věřících, jsou ti, kdož říkají: „Jsme křesťané!“

Súra 5 patří mezi poslední, které Mohamed „zjevil“ svým následovníkům, tedy ruší vše předchozí, co je s tímto tvrzením v rozporu. Pikantní na věci je i to, že Mohamed sice označuje křesťany za přátele, jedním dechem však i za největší nepřátele spolu s židy (protože přidružují Syna k Otci – kdo neví, nechť se spokojí se slovy „přidružování k Bohu“, což je křesťanské pojetí Ježíše jako Syna Božího).

Závěr? S ohledem na citované považuji za „geneticky“ dané, že po zničení Hamásu povstanou noví „hamásové“, a možná ještě horší, pokud Izrael toto hnízdo terorismu zcela nerozpráší. A pokud ho rozpráší, dostane se mu takové reakce (zejména od islámských zemí, ale také od zemí ovládaných multikulti progresivistickou levicí), že z této situace tak jako tak Izrael nevybruslí se ctí. Prostě Židé jsou v pasti stejně, v jaké byli po dlouhá staletí dříve.

Autor: Zbyšek Hlinka | čtvrtek 19.10.2023 21:37 | karma článku: 23.92 | přečteno: 664x

Další články blogera

Zbyšek Hlinka

Bohemian Rhapsody – aneb česká tragédie

Původní text je poněkud ponurý. Řekl jsem si tedy, že bych mohl zkusit přepsat text do češtiny na nějaké veselejší téma. Například jako parodii na naše úřady...

17.9.2023 v 15:34 | Karma článku: 11.21 | Přečteno: 667 | Diskuse

Zbyšek Hlinka

Pochod hrdosti plešounů

Hádejte, proč mám na fotce klobouk? Kdo si tipnul, že jsem jedním z nich, pak vyhrál! Sice v soutěži, ve které je jedinou odměnou pocit vlastního uspokojení, ale to vám musí stačit, holoto jedna!

17.8.2023 v 21:38 | Karma článku: 19.29 | Přečteno: 353 | Diskuse

Zbyšek Hlinka

Kolektivní vina v podání státních úřadů

Objevilo se zde několik článků podivujících se nad zákazem vystoupení ruských občanů u nás, konkrétně tenistky Anastasii Pavljučenkové a operní pěvkyně Anny Netrebko. Hledejme detaily...

30.7.2023 v 16:37 | Karma článku: 27.23 | Přečteno: 734 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Marie Voříšková

Hodnotový systém práva?

Možná učivo pro ty odvážnější, kteří doma či na pracovišti nějakou ostrakizaci, šikanu, další ponižování a segregaci už přežili, a pro blaho lidskosti v sobě zužitkovali, takže teď už říkají nahlas: Je třeba změnit systém!

4.12.2023 v 12:26 | Karma článku: 10.33 | Přečteno: 171 | Diskuse

Jana Kulhánková

Ne-schopnosti ne-úspěšného a ne-efektivního týmového vedení

Není vedení lidí jako vedení lidí. Pro správné vedení je třeba vybrat vhodný komunikační styl, znát a rozvíjet své dovednosti a umět komunikovat v krizi. Pokud vedoucí nechápe potřeby týmu, způsobí to mnohdy problémy. Někdy velké.

4.12.2023 v 12:01 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 153 | Diskuse

Veronika Valíková Šubová

Úředníci versus babyboxy

Už zase OSN tlačí na Česko, ať zruší babyboxy. Kvůli tomu, že odložené dítě nezná svůj původ a svoje rodičče. Trochu se ale zapomíná na to, že takové odložené dítě často ani nežije.

4.12.2023 v 11:22 | Karma článku: 28.72 | Přečteno: 586 | Diskuse

Luboš Smrčka

Stoletý stařík, který změnil svět

Smrt Henryho Kissingera s konečnou platností uzavřela 20. století. Století, které bylo podobně rozporuplné, jako byl rozporuplný i sám Henry Kissinger: Nositel Nobelovy ceny míru, pro některé válečný zločinec.

4.12.2023 v 8:29 | Karma článku: 13.22 | Přečteno: 210 | Diskuse

Pavel Chalupský

Jeden obyčejný citát.

Obyčejný? Je třeba číst citáty. Je v nich ukryta letitá moudrost, životní zkušenost. Ale nejen číst, ale i zamyslet a praktikovat. Vždyť překonaly věky. Mnohdy celá tisíciletí. Třeba...

4.12.2023 v 7:37 | Karma článku: 8.47 | Přečteno: 144 | Diskuse
Počet článků 470 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2083

Čacký junák s pohledem upřeným do dáli

Vyhráli čtvrt miliardy ve sportce, roky se schovávají. Radost nikdy nepřišla, říkají

Premium Na těle má vytetovaných šest čísel. 3, 5, 7, 8, 25 a 29. Jsou to čísla, která jemu a jeho manželce přinesla 250 milionů...

Zemřela slovenská zpěvačka Haščáková z pěveckého dua MC Erik & Barbara

Ve věku 43 let zemřela na Floridě slovenská zpěvačka Barbara Haščáková z pěveckého dua MC Erik & Barbara, které se v...

StarDance opustil cukrář Josef Maršálek. V děkovné řeči padla peprná slova

Osmé kolo StarDance bylo posledním pro cukráře Josefa Maršálka a Adrianu Maškovou. V rozstřelu byli s kajakářem...

Potvrzeno. Ceny elektřiny od ledna stoupnou kvůli regulované složce

Energetický regulační úřad potvrdil růst regulovaných cen energií od ledna 2024. Oproti před měsícem uváděnému růstu...

Přísahám, že jsem chtěl být jen pan domácí, říká Viewegh o lásce k Ukrajince

Spisovatel Michal Viewegh (61) promluvil v Show Jana Krause o tom, jak se jeho snaha pomoci ukrajinským uprchlíkům...