Úterý 5. prosince 2023, svátek má Jitka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Úterý 5. prosince 2023 Jitka

Blog vygenerovaný umělou inteligencí

17. 03. 2023 16:33:24
V poslední době se vyrojilo několik článků na téma umělé inteligence. Byl jsem tedy zvědavý, jak funguje. Zda je lepší než živý člověk.

Dohledal jsem si tedy chatovacího robota od OpenAI, najdete ho zde. Je nutná registrace, to snad nemusí být nepřekonatelná překážka. S radostí jsem zjistil, že robot umí i česky. Položil jsem mu jeden odborný dotaz, vygenerovaná odpověď byla naspaná dobrou češtinou a měla hlavu a patu. Pak jsem zeptal sám na sebe, no, to už si robot hooodně vymýšlel.

Napadlo mě, že bych robota nechal napsat blog. První zadání: Navrhni prosím text ironického blogu na téma současná vláda České republiky. Délka blogu přibližně 5 až 6 odstavců. A zde je výsledek:

"Vítejte v mém blogu, kde se budeme věnovat tématu, které nás všechny zajímá - současná vláda České republiky. Pokud jste se náhodou trefili sem omylem a zajímají vás třeba květinové aranžmá, doporučuji vám raději přejít na jinou stránku. Ale pro ty, kdo se rozhodli zůstat, připravte si popcorn a připravte se na zábavu.

Vláda naší krásné země je jako balónek - vypadá pěkně na první pohled, ale jakmile na něj šlápnete, praskne a z něj zbyde jen prázdná slupka. Je to jako vtip, který si pochvaluješ, ale když ho slyšíš potřetí, už se nechceš ani usmát. Ale nevadí, tady máme naše politiky, kteří nám dodávají denní dávku humoru.

Můj nejoblíbenější moment z poslední doby byl, když premiér Babiš vyhlásil, že naše země se stane silnicí mezi západní a východní Evropou. To je jako když si řeknu, že se stanu Miss Světa - možná bych to dokázala, ale pravděpodobně ne. Ale nevadí, i když nás nikdo nebere vážně, my si můžeme hrát na silniční křižovatky.

Dalším skvělým momentem byla debata o tom, zda by měl být obor zemědělství zahrnut do státní maturity. To je jako kdybychom se ptali, zda by se měl třetí světová válka zahrnout do školních osnov. Ale nevadí, když už se učíme, tak aspoň víme, jak správně pěstovat brambory.

A co říct o našich ministrů? Tady se nedá vybrat jen jeden, všichni si zaslouží cenu za nejlepší výkon v kategorii "ztracený vlastník mozku". Když vidíte ministra kultury, který neví, kdo byl Karel Čapek, nebo ministra zdravotnictví, který nedokáže rozlišit mezi vakcínou a stěračem na nádobí, víte, že jsme na správné cestě. Ale nevadí, když už nás nemohou vládnout lidé s vzděláním, tak aspoň máme šanci se prosadit my ostatní.

Takže, drazí“

Je to nějaké nedokončené. Přidal jsem další zadání: Prosím o další návrh blogu na stejné téma, délka do 7 odstavců, který bude zakončený nějakou vtipnou pointou. Výsledek:

„Vítejte zpět na mém blogu, kde se budeme dnes opět věnovat tématu, které všechny české občany zajímá - současné vládě České republiky. A jak se dnes budeme bavit? No přece ironií a sarkasmem, co jiného by se dalo o téhle vládě psát.

Můj nejnovější oblíbenec ze světa politiky je naše ministryně financí. Ta se totiž dokázala zbláznit snad každého, kdo jen trochu chápe, jak funguje ekonomie. Pokud jste si mysleli, že rozpočet je něco, co by mělo být vypočítáno, aby se do něj vešly všechny výdaje, tak se mýlíte. Pro naši ministryni financí je rozpočet spíš taková pěkná čísla na papíře, která může kdykoliv změnit podle svého libovolného rozhodnutí. Ale co se dá dělat, snad se jí nakonec podaří z ekonomiky udělat svůj osobní hon na lišku.

A co bychom řekli na našeho premiéra Babiše? Ten si totiž dokázal vydobýt titul "Kralík na lince". Ne, nezlobte se, nejde o žádné pejorativní označení, ale o jeho vlastní slova. Premiér sám totiž prohlásil, že když mu zavolá prezident, musí hned běžet jako kralík na lince. A proč by také ne, vždyť Babišova vláda je jako ZOO, tak proč by tam nemohli být i kralíci.

A co říci o našich politických stranách? Ty se totiž přestávají blížit k reálnému světu, a to nejen kvůli jejich programům, ale i kvůli jménům. Například hnutí ANO, které se skládá ze slov "Akce nespokojených občanů", přitom zcela zapomnělo na to, že nespokojení občané s nimi teď bojují. A nevěřte tomu, že vymyslet takové jméno není těžké, pokud by se někdo rozhodl vytvořit stranu "Lidé chtějí pořádnou vládu", tak by to snadno vysvětlovali tím, že si chtějí vládnout sami.

A konečně, jakou bychom mohli najít pointu dnešního blogu? Možná jí vidíte už teď, nebo si ji najdete až při příštím volebním období. Buď jak buď, vtipné narážky na politiku zůstanou vždy populární, ať už jsou v jakémkoliv jazyce.“

Poslední odstavec byl opět nedokončený, konec jsem si musel vyžádat dalším dotazem. Co myslíte, jak se to chatovacímu robotu povedlo? Minimálně čeština je na solidní úrovni a struktura textu je čitelná. Můj závěr: někteří živí blogeři jsou podstatně horší. :)

Autor: Zbyšek Hlinka | pátek 17.3.2023 16:33 | karma článku: 13.91 | přečteno: 342x

Další články blogera

Zbyšek Hlinka

Izrael prý kosí velení Hamásu. Opravdu?

V jednom článku na iDnes je vypsán celkem dlouhý seznam jmen klíčových lidí Hamásu, které se Izraelcům podařilo zabít a pár dalších jmen, které jsou na seznamu. Mám však určité pochybnosti...

19.10.2023 v 21:37 | Karma článku: 23.92 | Přečteno: 664 | Diskuse

Zbyšek Hlinka

Bohemian Rhapsody – aneb česká tragédie

Původní text je poněkud ponurý. Řekl jsem si tedy, že bych mohl zkusit přepsat text do češtiny na nějaké veselejší téma. Například jako parodii na naše úřady...

17.9.2023 v 15:34 | Karma článku: 11.21 | Přečteno: 667 | Diskuse

Zbyšek Hlinka

Pochod hrdosti plešounů

Hádejte, proč mám na fotce klobouk? Kdo si tipnul, že jsem jedním z nich, pak vyhrál! Sice v soutěži, ve které je jedinou odměnou pocit vlastního uspokojení, ale to vám musí stačit, holoto jedna!

17.8.2023 v 21:38 | Karma článku: 19.29 | Přečteno: 353 | Diskuse

Zbyšek Hlinka

Kolektivní vina v podání státních úřadů

Objevilo se zde několik článků podivujících se nad zákazem vystoupení ruských občanů u nás, konkrétně tenistky Anastasii Pavljučenkové a operní pěvkyně Anny Netrebko. Hledejme detaily...

30.7.2023 v 16:37 | Karma článku: 27.23 | Přečteno: 734 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Ivo Chocholáč

Je ještě nějaké nahoře a nějaké dole? (F. Nietzsche)

Je doba „příchodu", Adventu... Nespěchej a zastav se, připomeň si, „kdy Slovo vchází do zjevnosti...“

5.12.2023 v 6:57 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 1 |

Marie Voříšková

Hodnotový systém práva?

Možná učivo pro ty odvážnější, kteří doma či na pracovišti nějakou ostrakizaci, šikanu, další ponižování a segregaci už přežili, a pro blaho lidskosti v sobě zužitkovali, takže teď už říkají nahlas: Je třeba změnit systém!

4.12.2023 v 12:26 | Karma článku: 10.34 | Přečteno: 177 | Diskuse

Jana Kulhánková

Ne-schopnosti ne-úspěšného a ne-efektivního týmového vedení

Není vedení lidí jako vedení lidí. Pro správné vedení je třeba vybrat vhodný komunikační styl, znát a rozvíjet své dovednosti a umět komunikovat v krizi. Pokud vedoucí nechápe potřeby týmu, způsobí to mnohdy problémy. Někdy velké.

4.12.2023 v 12:01 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 154 | Diskuse

Veronika Valíková Šubová

Úředníci versus babyboxy

Už zase OSN tlačí na Česko, ať zruší babyboxy. Kvůli tomu, že odložené dítě nezná svůj původ a svoje rodičče. Trochu se ale zapomíná na to, že takové odložené dítě často ani nežije.

4.12.2023 v 11:22 | Karma článku: 28.73 | Přečteno: 601 | Diskuse

Luboš Smrčka

Stoletý stařík, který změnil svět

Smrt Henryho Kissingera s konečnou platností uzavřela 20. století. Století, které bylo podobně rozporuplné, jako byl rozporuplný i sám Henry Kissinger: Nositel Nobelovy ceny míru, pro některé válečný zločinec.

4.12.2023 v 8:29 | Karma článku: 13.23 | Přečteno: 214 | Diskuse
Počet článků 470 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2083

Čacký junák s pohledem upřeným do dáli

Vyhráli čtvrt miliardy ve sportce, roky se schovávají. Radost nikdy nepřišla, říkají

Premium Na těle má vytetovaných šest čísel. 3, 5, 7, 8, 25 a 29. Jsou to čísla, která jemu a jeho manželce přinesla 250 milionů...

Zemřela slovenská zpěvačka Haščáková z pěveckého dua MC Erik & Barbara

Ve věku 43 let zemřela na Floridě slovenská zpěvačka Barbara Haščáková z pěveckého dua MC Erik & Barbara, které se v...

StarDance opustil cukrář Josef Maršálek. V děkovné řeči padla peprná slova

Osmé kolo StarDance bylo posledním pro cukráře Josefa Maršálka a Adrianu Maškovou. V rozstřelu byli s kajakářem...

Potvrzeno. Ceny elektřiny od ledna stoupnou kvůli regulované složce

Energetický regulační úřad potvrdil růst regulovaných cen energií od ledna 2024. Oproti před měsícem uváděnému růstu...

Přísahám, že jsem chtěl být jen pan domácí, říká Viewegh o lásce k Ukrajince

Spisovatel Michal Viewegh (61) promluvil v Show Jana Krause o tom, jak se jeho snaha pomoci ukrajinským uprchlíkům...