Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Co tvrdí Zdenek Horner a co se píše v Koránu - VIII

11. 08. 2017 22:37:50
Ve světě polemik a disputací neznám horší situaci, než být opakovaně usvědčen z omylu z neznalosti, a přitom stále setrvávat ve své zabedněnosti. Už jsem vícekrát stál na té chybné straně, tak se snažím o nějakou sebereflexi.

Jsou však lidé, kteří naprosto neznají ve svém životě význam toho slova a tak stále dokola melou své nesmysly dál. Pan Horner se zde často zastává islámu, aniž by o něm fakticky něco věděl. Tak se podívejme na jeho poslední článek (včetně diskuze) a porovnejme ho s texty v Koránu.

"Jak se slučuje s jednotou islámu teroristický útok islamistů v islámských zemích od Afghánistánu přes Indonésii až po Turecko? ... Není to naopak důkazem, že se islám vnitřně různí a dokonce proti islamismu bojuje?"
Islám proti žádnému islamismu nebojuje. Žádný islamismus totiž neexistuje, je to umělý patvar, který má odlišit tzv. umírněné (tedy fakticky laxní) muslimy od radikálních (tedy snažících se jít ve stopách Mohameda). Různé muslimské směry se navzájem považují za odpadlíky od víry, a jak říká Korán:

2:217 Dotazují se tě na posvátný měsíc a na bojování v jeho průběhu. Rci: „Bojovat v něm je hřích těžký, avšak odvracet od stezky Boží, nevěřit v Něj a v Mešitu posvátnou a vyhánět obyvatele jejich z ní je ještě těžší hřích před Bohem; svádět od víry je horší než zabíjet. Nevěřící nepřestanou proti vám bojovat, dokud vás neodvrátí od náboženství vašeho, budou-li toho schopni. Pro ty z vás, kdož od náboženství svého odpadnou a jako nevěřící zemřou, marné bude jejich konání na tomto i onom světě - ti ohně obyvateli se stanou a nesmrtelní v něm budou.

4:115 A kdo odpadne od posla poté, co mu bylo jasně ukázáno správné vedení, a sleduje pak cestu jinou než věřící, k tomu obrátíme se zády, tak jako on se obrátil, a necháme jej hořet v pekle a jak hnusný je to cíl konečný!

2:191 Zabíjejte je všude, kde je dostihnete, a vyžeňte je z míst, odkud oni vás vyhnali, vždyť svádění od víry je horší než zabití. Avšak nebojujte s nimi poblíže Mešity posvátné, dokud oni s vámi zde nezačnou bojovat. Jestliže však vás tam napadnou, zabte je - taková je odměna nevěřících!

Jinými slovy - odpadlík je na tom ještě hůř, než nevěřící. Proto se navzájem mezi sebou mlátí.

"Já tvrdím, že situace islamofobů je slabá až neudržitelná, neboť svoje teze nejsou schopni veřejně dokázat. Rád se dozvím seriózní a odpovědný opak."
Má zkušenost je taková, že pan Horner není schopen přijmout jakékoliv relevantní tvrzení, které není v souladu s jeho chápáním světa. Proto také promazává příspěvky v diskuzi, které jsou mu nepohodlné. Například v diskuzi se pokouší obhájit přijatelnost islámu odkazem na súfismus (wiki). Podívejme se však na súfismus blíže ke zdroji, kapitola Ženy a súfismus:
"slova Koránu jednoznačně hovoří o rovnoprávnosti mužů a žen v očích Boha"

A co se píše v Koránu?

2:282 ... A žádejte svědectví dvou svědků z mužů vašich, a nemáte-li dva muže, pak vezměte jednoho muže a dvě ženy z těch, které uznáte za vhodné svědkyně; aby, kdyby jedna z nich se zmýlila, druhá ji mohla připomenout. ...

4:176 ... „Bůh vám dává toto vysvětlení o dědictví v boční linii: ... A má-li bratry a sestry, pak muži připadne podíl dvou žen. ...“

4:34 Muži zaujímají postavení nad ženami proto, že Bůh dal přednost jedněm z vás před druhými, a proto, že muži dávají z majetků svých (ženám). A ctnostné ženy jsou pokorně oddány a střeží skryté kvůli tomu, co Bůh nařídil střežit. A ty, jejichž neposlušnosti se obáváte, varujte a vykažte jim místa na spaní a bijte je! Jestliže vás jsou však poslušny, nevyhledávejte proti nim důvody! A Bůh věru je vznešený, veliký.

Můj názor je, že súfisté jsou od skutečného islámu ještě vzdálenější, než svědkové Jehovovi od skutečného křesťanství.

Další tvrzení pana Hornera z diskuze:
"Pokud má celý islám, protože je jednotně zločinný a imperialistický, úmysl přepadnout Evropu, pak se nějaká jednota předpokládá."

Kdyby pan Horner zatvrzele neodmítal čtení si v Koránu, našel by tam následující:

2:193 A bojujte proti nim, dokud nebude konec svádění od víry a dokud nebude všechno náboženství patřit Bohu. Jestliže však přestanou, pak skončete nepřátelství, ale ne proti nespravedlivým.

Imperiální zájmy jsou přímo zakódované v Koránu a o přímém slovu Alláhovu je zapovězeno pochybovat. Tento zájem stojí hodně vysoko, takže nějaká nejednota mezi muslimy je v tomto směru zcela irelevantní. Situace je taková, že se nyní pokoušejí zničit Evropu - aby se pak stejně povraždili mezi sebou navzájem.

Je možné pokračovat ještě dál, ale vyvracet všechny Hornerovy nesmysly by bylo na tak dlouhý článek, že by málokdo měl sílu dobabrat se konce. Ale jako ukázka by těchto několik bodů mohlo stačit. Nejhorší na tom je, že podobných zaslepenců je celá řada. Pravda, někteří již začli pochybovat o svém přesvědčení - a díky Bohu za to - někteří však nadále setrvávají ve své zabedněné slepotě a kvůli nim je dobré mít po ruce pravdivé argumenty. Protože nepodložené islamofobní výkřiky je jen posilují v jejich víře.

Autor: Zbyšek Hlinka | pátek 11.8.2017 22:37 | karma článku: 37.69 | přečteno: 1341x

Další články blogera

Zbyšek Hlinka

Sláva, hlas malé straně nepropadne

Škarohlídi tvrdí, že hlas malé straně propadne a tak pomůže Babišovi získat ještě větší moc. Dnes si to rozhodně nemyslím. Proč?

13.10.2017 v 20:56 | Karma článku: 22.51 | Přečteno: 825 | Diskuse

Zbyšek Hlinka

„Veselé“ příhody s hygienickou stanicí – návštěva úřadu

Největší chybou, kterou jsem v rámci projektu udělal, byla osobní návštěva úřadu. Ve své bezbřehé naivitě jsem se domníval, že nejpřesnější informace o úředních postupech se dozvím právě na úřadu.

8.10.2017 v 11:06 | Karma článku: 26.76 | Přečteno: 1145 | Diskuse

Zbyšek Hlinka

Co tvrdí Hatem Berrezouga a co se píše v Koránu - IX

Berrezouga: V předchozích blozích jsem již ujasnil, že Korán nezakazuje muslimům, aby si brali přátele mezi nemuslimy, kteří proti nim nebojují, a že slovo walijj v arabštině neznamená běžné přátelství mezi lidmi, ...

30.9.2017 v 19:10 | Karma článku: 28.67 | Přečteno: 1548 | Diskuse

Zbyšek Hlinka

„Veselé“ příhody s hygienickou stanicí – co předcházelo jednání s úřadem

Byvše nezkušen v oboru, do kterého jsem se hodlal vrhnout, podlehl jsem bláhové představě, že když si nechám profesionálně zhotovit potřebné projekty, proběhne jednání s úřady hladce jako po másle.

29.9.2017 v 19:28 | Karma článku: 24.09 | Přečteno: 1343 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Tomáš Heller

Je třeba otevřít českou otázku

Od politiků a z médií často slýcháváme, že společnost je rozdělená. Mají pravdu. Kde ale hledat podstatu tohoto rozdělení, jehož svědky jsme denně?

19.10.2017 v 23:22 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 40 | Diskuse

Karel Trčálek

Čeští vlastenci jsou ubožáci

Lidi, neblázněte, nehažte po mně šutry! Nemůžu za to, že se u nás stal pojem vlastenectví synonymem pro tu největší ubohost. To opravdu není moje vina. Nebo snad taky čtete „Vlastenecké noviny"? Tak to jo, tak to si hoďte!

19.10.2017 v 16:53 | Karma článku: 11.29 | Přečteno: 477 | Diskuse

Daniel Paulus

Yamas - zapomenutý pilíř jógy

Jak aktuální může být v dnešní době kodex základních lidských hodnot či chování, který má tisíciletou historii?

19.10.2017 v 16:51 | Karma článku: 5.28 | Přečteno: 97 | Diskuse

Vladimír Havránek

Ti , kteří nejvíce škodí pověsti Prahy chystají další blokádu?

Po první blokádě spolku taxikářů v Praze připravila iDNES 2 testy poctivosti jednotlivých společností. V prvním testu byli cestující domácí pasažéři, ve druhém zaniční. V obou testech bylo nejhorší Fix Taxi.

19.10.2017 v 15:02 | Karma článku: 16.97 | Přečteno: 660 | Diskuse

Jaroslav Čejka

Volební ruleta za všechny prachy!

Zpravodajský server Novinky.cz přinesl dnes pod titulkem "Jde i o peníze. Roztáčí se volební ruleta o stamiliony." zajímavý článek, který se na hlavní straně dlouho neudržel. Nejspíš nečekaně nadzvedl čtenáře.

19.10.2017 v 14:24 | Karma článku: 17.27 | Přečteno: 539 |
Počet článků 262 Celková karma 28.77 Průměrná čtenost 2150

Čacký junák s pohledem upřeným do dáli, který nenávidí zavinuté chumáče.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.