Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Co tvrdí Zdenek Horner a co se píše v Koránu - VIII

11. 08. 2017 22:37:50
Ve světě polemik a disputací neznám horší situaci, než být opakovaně usvědčen z omylu z neznalosti, a přitom stále setrvávat ve své zabedněnosti. Už jsem vícekrát stál na té chybné straně, tak se snažím o nějakou sebereflexi.

Jsou však lidé, kteří naprosto neznají ve svém životě význam toho slova a tak stále dokola melou své nesmysly dál. Pan Horner se zde často zastává islámu, aniž by o něm fakticky něco věděl. Tak se podívejme na jeho poslední článek (včetně diskuze) a porovnejme ho s texty v Koránu.

"Jak se slučuje s jednotou islámu teroristický útok islamistů v islámských zemích od Afghánistánu přes Indonésii až po Turecko? ... Není to naopak důkazem, že se islám vnitřně různí a dokonce proti islamismu bojuje?"
Islám proti žádnému islamismu nebojuje. Žádný islamismus totiž neexistuje, je to umělý patvar, který má odlišit tzv. umírněné (tedy fakticky laxní) muslimy od radikálních (tedy snažících se jít ve stopách Mohameda). Různé muslimské směry se navzájem považují za odpadlíky od víry, a jak říká Korán:

2:217 Dotazují se tě na posvátný měsíc a na bojování v jeho průběhu. Rci: „Bojovat v něm je hřích těžký, avšak odvracet od stezky Boží, nevěřit v Něj a v Mešitu posvátnou a vyhánět obyvatele jejich z ní je ještě těžší hřích před Bohem; svádět od víry je horší než zabíjet. Nevěřící nepřestanou proti vám bojovat, dokud vás neodvrátí od náboženství vašeho, budou-li toho schopni. Pro ty z vás, kdož od náboženství svého odpadnou a jako nevěřící zemřou, marné bude jejich konání na tomto i onom světě - ti ohně obyvateli se stanou a nesmrtelní v něm budou.

4:115 A kdo odpadne od posla poté, co mu bylo jasně ukázáno správné vedení, a sleduje pak cestu jinou než věřící, k tomu obrátíme se zády, tak jako on se obrátil, a necháme jej hořet v pekle a jak hnusný je to cíl konečný!

2:191 Zabíjejte je všude, kde je dostihnete, a vyžeňte je z míst, odkud oni vás vyhnali, vždyť svádění od víry je horší než zabití. Avšak nebojujte s nimi poblíže Mešity posvátné, dokud oni s vámi zde nezačnou bojovat. Jestliže však vás tam napadnou, zabte je - taková je odměna nevěřících!

Jinými slovy - odpadlík je na tom ještě hůř, než nevěřící. Proto se navzájem mezi sebou mlátí.

"Já tvrdím, že situace islamofobů je slabá až neudržitelná, neboť svoje teze nejsou schopni veřejně dokázat. Rád se dozvím seriózní a odpovědný opak."
Má zkušenost je taková, že pan Horner není schopen přijmout jakékoliv relevantní tvrzení, které není v souladu s jeho chápáním světa. Proto také promazává příspěvky v diskuzi, které jsou mu nepohodlné. Například v diskuzi se pokouší obhájit přijatelnost islámu odkazem na súfismus (wiki). Podívejme se však na súfismus blíže ke zdroji, kapitola Ženy a súfismus:
"slova Koránu jednoznačně hovoří o rovnoprávnosti mužů a žen v očích Boha"

A co se píše v Koránu?

2:282 ... A žádejte svědectví dvou svědků z mužů vašich, a nemáte-li dva muže, pak vezměte jednoho muže a dvě ženy z těch, které uznáte za vhodné svědkyně; aby, kdyby jedna z nich se zmýlila, druhá ji mohla připomenout. ...

4:176 ... „Bůh vám dává toto vysvětlení o dědictví v boční linii: ... A má-li bratry a sestry, pak muži připadne podíl dvou žen. ...“

4:34 Muži zaujímají postavení nad ženami proto, že Bůh dal přednost jedněm z vás před druhými, a proto, že muži dávají z majetků svých (ženám). A ctnostné ženy jsou pokorně oddány a střeží skryté kvůli tomu, co Bůh nařídil střežit. A ty, jejichž neposlušnosti se obáváte, varujte a vykažte jim místa na spaní a bijte je! Jestliže vás jsou však poslušny, nevyhledávejte proti nim důvody! A Bůh věru je vznešený, veliký.

Můj názor je, že súfisté jsou od skutečného islámu ještě vzdálenější, než svědkové Jehovovi od skutečného křesťanství.

Další tvrzení pana Hornera z diskuze:
"Pokud má celý islám, protože je jednotně zločinný a imperialistický, úmysl přepadnout Evropu, pak se nějaká jednota předpokládá."

Kdyby pan Horner zatvrzele neodmítal čtení si v Koránu, našel by tam následující:

2:193 A bojujte proti nim, dokud nebude konec svádění od víry a dokud nebude všechno náboženství patřit Bohu. Jestliže však přestanou, pak skončete nepřátelství, ale ne proti nespravedlivým.

Imperiální zájmy jsou přímo zakódované v Koránu a o přímém slovu Alláhovu je zapovězeno pochybovat. Tento zájem stojí hodně vysoko, takže nějaká nejednota mezi muslimy je v tomto směru zcela irelevantní. Situace je taková, že se nyní pokoušejí zničit Evropu - aby se pak stejně povraždili mezi sebou navzájem.

Je možné pokračovat ještě dál, ale vyvracet všechny Hornerovy nesmysly by bylo na tak dlouhý článek, že by málokdo měl sílu dobabrat se konce. Ale jako ukázka by těchto několik bodů mohlo stačit. Nejhorší na tom je, že podobných zaslepenců je celá řada. Pravda, někteří již začli pochybovat o svém přesvědčení - a díky Bohu za to - někteří však nadále setrvávají ve své zabedněné slepotě a kvůli nim je dobré mít po ruce pravdivé argumenty. Protože nepodložené islamofobní výkřiky je jen posilují v jejich víře.

Autor: Zbyšek Hlinka | pátek 11.8.2017 22:37 | karma článku: 37.05 | přečteno: 1213x

Další články blogera

Zbyšek Hlinka

Světovou revolucí proti globalizaci? Oxymoron?

Cituji: "Chceme světovou revoluci, volají výtržníci. Rabování v Hamburku pokračuje. Odpůrci globalizace po celou noc v Hamburku pokračovali v násilnostech. Rabovali obchody, zapalovali auta a útočili na policisty..."

8.7.2017 v 9:54 | Karma článku: 30.28 | Přečteno: 930 | Diskuse

Zbyšek Hlinka

Stížnost na urážlivé vyjádření ředitele finanční správy – otevřený dopis

Ministerstvu financí ČR: V Reportérech ČT ze dne 24.4.2018 se pan ředitel Finanční správy Martin Janeček vyjádřil veřejně urážlivým způsobem vůči podnikatelům.

7.7.2017 v 8:40 | Karma článku: 31.93 | Přečteno: 1297 | Diskuse

Zbyšek Hlinka

Jiří Dienstbier odmítá změny v cizineckém zákonu, nebo odmítá jeho zamítnutí?

Otevřený dopis senátorovi Jiřímu Dienstbierovi (dienstbierj@senat.cz) ve věci jeho rozpolcenosti mezi hlasováním a veřejnými výroky.

31.5.2017 v 20:57 | Karma článku: 33.37 | Přečteno: 805 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Tomáš Vyoral

LGBT chtějí Respekt. To si ho nemůžou koupit? Tak jim ho, Eriku, pošlete, ať je klid.

Praha se dočkala Prague Pride. LGBT aktivisti se vyřádili ve slušivých kostýmcích a zase se těšíme na příště. A furt se dožadovali Respektu. Několik tisíc jich kvůli němu pochodovalo! Říkám si: "to si ho nemůžou koupit?"

17.8.2017 v 11:23 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 37 | Diskuse

Pavel Opl

Jsem velmi zvědav, jak bude probíhat trestní řízení proti Babišovi a spol.

Žádná "rychlovka" to ale nebude. A lze říci, že je to "klasika" našeho trestního řízení. Bohužel ...

17.8.2017 v 11:13 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 85 | Diskuse

Ladislav Větvička

Jak se robi rozhovor pro štvavu vysilačku...

Když sem dostal tu medajlu zvanu Krameriova cena (neplest s Templtonovu cenu, to je pro opačnu stranu barikady), zesypaly se na mě všecky světove agentury, abysem jim cosik chytreho řekl - ČTK, Rojter, CNN, TASS, CIA, KGB, NSDAP..

17.8.2017 v 11:11 | Karma článku: 13.66 | Přečteno: 243 | Diskuse

Ivo Panuš

Jeho nezapomenutelnou a nesmrtelnou hlášku zná, ale i používá, hodně z nás....

...včera si však na hokejistu a trenéra Ivana Hlinku mnoho z nás nevzpomnělo,což je velice smutné, protože právě on by si to určitě zasloužil. Rozhodně si s tím v hokejovém nebi hlavu neláme, protože jako bych ho slyšel ...

17.8.2017 v 9:53 | Karma článku: 18.07 | Přečteno: 687 | Diskuse

Martin Prášek

Američtí sluníčkáři zřejmě sejmou Friga z mašiny rovnou do trezoru

Za blaženého hýkání celosvětové sluníčkářské kliky se množí výzvy k bourání pomníků vojáků konfederace, neb prý podporují fašizmus a buhví co. A já už se ptám jen, kdy na tuto hysterii doplatí i legendární komik Buster Keaton.

17.8.2017 v 8:46 | Karma článku: 35.78 | Přečteno: 997 | Diskuse
Počet článků 255 Celková karma 33.09 Průměrná čtenost 2168

Čacký junák s pohledem upřeným do dáli, který nenávidí zavinuté chumáče.

Seznam rubrik

Oblíbené stránky

Napište mi

Vzkaz autorovi


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.


více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.